זכויות חיילים ושינוי פרופיל צבאי


משרד עורכי דין יואב אלמגור מסייע בליווי פניות ובקשות לגורמי הצבא השונים בעניינים רפואיים וכלכליים, בייצוג חיילי צה”ל בוועדות רפואיות, בייעוץ בפניה לנציבות קבילות חיילים, בהגשת תביעות ועתירות לקבלת הזכויות הרפואיות, ולהכרה של משרד הביטחון בפגיעות גופניות ונפשיות שארעו בשירות, הן במשרד הביטחון והן בבתי המשפט.

חיילי צה”ל בשירות סדיר, מילואים וקבע מצויים תחת פיקוד הצבא, חירותם מוגבלת והם כפופים למרות מפקדיהם כמעט בכל פעולה או מימוש זכות כלשהי מזכויותיהם. מנגד צה”ל הינו האחראי הבלעדי לספק לחייליו את כל צרכיהם הבסיסיים כדוגמת טיפול רפואי, הגנה על כבודם וביטחונם של החיילים, מזון, כלכלה בסיסית, דיור, תחבורה, ביגוד ועוד.

חיילים רבים מתקשים להתמודד עם הבירוקרטיה הצבאית ולממש את זכויותיהם לקבלת טיפול רפואי הולם, זכויות כלכליות, יחס הולם ממפקדים וחיילים וכיוצא באלה. רבים נתקלים בבעיות רבות מתחום הרפואה ומתחומים אישיים נוספים, אשר לעיתים יוצרות הגבלות על יכולתם לשרת בצה”ל בכלל, לשרת בתפקיד בו שובצו או לשרת במסגרת תנאי השירות שנקבעו להם.

יתר על כן, במרבית המקרים אין החיילים יודעים כלל את זכויותיהם ורשויות הצבא אינן מגלות להם אותן.

מניסיון רב שנים בייצוג חיילים עולה כי חייל הניצב מול הבירוקרטיה הצבאית מתמודד עם קשיים רבים בקבלת מענה מהיר וראוי לבקשותיו ולעיתים ההמתנה הממושכת עלולה לפגוע בחייל, בבריאותו הפיזית ולעיתים גם בבריאותו הנפשית.

בין הנושאים המטופלים במשרדנו:
קבלת טיפול רפואי ראוי ומהיר לפציעות ומחלות במהלך השירות.
בקשות חיילים לשינוי פרופיל צבאי – הורדה או העלאה של הפרופיל.
בקשות חיילים בשירות חובה ומילואים לפטור רפואי זמני או קבוע מן השירות.
בקשות לשינוי שיבוץ מטעמים רפואיים ואחרים.
בקשות להתגייס לצה”ל לאחר שחרור מטעמים רפואיים.
הגשת קבילות אצל הנציב לקבילות חיילים.
בקשות נוספות במגוון נושאים רפואיים ואחרים.
ליווי וייצוג אנשי קבע בשימועים לפני שחרור.

לליווי ולייצוג בתביעות להכרה בפציעה או במחלה שנגרמה במהלך השירות הצבאי קראו כאן

חדשות