קטעי עיתונות ופרסומים

חייל עם פיברומיאלגיה ניצח את משרד הביטחון. ynet

בית המשפט קיבל ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת משרד הביטחון וקבע כי יש קשר סיבתי בין פיברומיאלגיה של חייל לבין תנאי שירותו. החייל שירת בחיל הים והחל לסבול במהלך השירות מכאבים מפושטים בגופו. בית המשפט קיבל את הטענה לקשר מלא בין השירות לכאבים.

בגלל חקירה במצ”ח על שימוש בסמים – חייל משוחרר הוכר כנכה צה”ל. 12N

בעקבות ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור לבית המשפט, התקבלה טענת החייל לפיה נכותו הנפשית קשורה בחקירה של מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת), אשר דרדרה את מצבו וגרמה להתפרצות מחלה נפשית של מניה דיפרסיה.

חלה בלוקמיה במהלך שירותו, ויוכר כנכה צה”ל. ישראל היום

שריונר שחלה בסרטן הדם וטען שנחשף לדלקים בזמן השירות הצבאי הוכר כנכה צה"ל. בעקבות ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור לבית המשפט בוטלה החלטת משרד הביטחון שאין קשר בין המחלה לתנאי שירותו.

קצין הוכר כנכה צה”ל רק אחרי מותו. מעריב

לאחר מאבק בן 13 שנים קיבל בית המשפט תביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור, והכיר בקצין אשר חלה במחלת ניוון שרירים (ALS או מחלת לו גריג), בעת שהיה מפקד בדרגת סגן אלוף בחיל האוויר. הקצין טען שבשירות שלו היה חשוף לתדרים אלקטרומגנטיים מסוכנים, ומשרד הביטחון לא הצליח לסתור טענה זו או להציג ראיות שאין המדובר בתדרים שמסכנים את הבריאות. במהלך השנים הידרדר מצבו של הקצין, ובשנת 2021 הוא נפטר ממחלתו, כשהוא מניח אחריו אישה ושלושה ילדים קטנים.

משרד הביטחון נגד חיילת שחלתה בטרשת נפוצה. ynet

תביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור בשמה של חיילת אשר חלתה בטרשת נפוצה במהלך שירותה הצבאי התקבלה, והחיילת הוכרה כנכת צה"ל. משרד הביטחון ניסה לבטל את ההחלטה ולטעון כי נעשתה בטעות, ואולם בית המשפט קבע כי אין לבטל את ההכרה בחיילת.

מת בגיל 77 ממחלת ריאות, אשתו תוגדר כאלמנת צה”ל. ynet

התקבל ערעור לבית המשפט שהגיש עו"ד יואב אלמגור, והוכרה אלמנתו של נכה צה"ל שנפטר בגין 77 ממחלת ריאות שנגרמה מעישון כבד, 58 שנים לאחר פציעתו ממוקש בשירות הצבאי, כאלמנת צה"ל. בית המשפט קבע כי קיים קשר בין הפגיעה הנפשית בה הוכר הנכה לבין הרגל העישון שלו, אשר הוביל לפטירתו.

ynet בדק אלפי מכלי דלק בצבא, חלה במחלת דם – והוכר כנכה צה”ל: יש קשר סיבתי

התקבלה תביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכיר כנכה צה"ל בחייל שחלה במחלת דם חריפה (אנמיה אפלסטית), לאחר שבשירות הצבאי נחשף לאדי דלק וגזי פליטה, בעת שערך בדיקות ביטחוניות לאלפי מיכלי דלק של משאיות ומכוניות שנכנסו לארץ.

בית המשפט: חשיפה לדלק – סרטן. כל הזמן

התקבל ערעור לבית המשפט שהגיש עו"ד יואב אלמגור והוכרה אלמנתו של חייל שנפטר מסרטן הדם, כתוצאה מחשיפה לדלק במהלך השירות הצבאי כטכנאי נגמ"שים ומכונאי טנקים, כאלמנת צה"ל.

נכה צה”ל מת מעישון כבד, אשתו הוכרה כאלמנת צה”ל ynet

במסגרת ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור לבית המשפט על החלטת קצין התגמולים התקבלה החלטה בעלת אופי תקדימי, להכיר כחלל צה"ל בנכה שנפטר ממחלת ריאות, לאחר שהתמכר לעישון כבד בעקבות הפרעת דחק פוסט-טראומתית שממנה סבל בעקבות שירותו הצבאי, ולא יכול היה להיגמל מעישון עקב פגיעתו הנפשית. עו"ד יואב אלמגור מציין כי משפחותיהם של נכי צה"ל העלו פעמים רבות את הטענה כי פגיעת הנפש שממנה סבלו יקיריהם גרמה לפטירתם, ופסק הדין מהווה הכרה במחיר הכבד שמשלמים חיילי צה"ל ומשפחותיהם על שירותם הצבאי.

הוכר כחלל צה”ל חייל שהתאבד שבע שנים לאחר השחרור

התקבל ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת משרד הביטחון והוכר כחלל צה"ל חייל שהתאבד שבע שנים לאחר השחרור. בית המשפט קבע שיש אחריות לצבא על מצוקות נפשיות של חייל, לוחם בנח"ל, אשר טופל משמעתית בלבד, מבלי שניתן מענה למצוקותיו. בית המשפט הכיר בהתאבדות כקשורה לשירות אף שהחייל לא טופל נפשית בכל אותן שנים שלאחר השחרור מהצבא. עו"ד יואב אלמגור מציין כי פסק הדין מטיל חובה על שלטונות הצבא להקפיד ולטפל במצבו הנפשי של החייל, ומטיל אחריות על הצבא, גם אם מצבו מידרדר שנים לאחר השחרור.

לאחר שלקה בארוע מוחי: קברן צבאי הוכר כנכה צה”ל. 12N

במסגרת ערעור שהוגש לבית המשפט על החלטת קצין התגמולים התקבלה החלטה תקדימית לפיה הוכר קברן צבאי שלקה באירוע מוחי כנכה צה"ל, בעקבות ריבוי האזכרות הצבאיות לחללי מבצע "צוק איתן" ומלחמת לבנון השניה שבהן השתתף. עו"ד יואב אלמגור מציין שמדובר בהחלטה תקדימית שפותחת פתח לקבלת זכויות ממשרד הביטחון גם לחיילים שנחשפו בצורה משנית לסכנת חיים או לאירועים מבצעיים. בזאת משרד הביטחון מכיר בכך שלא צריך לעמוד בסיכון כדי שהתפקיד הצבאי יחולל שמות בנפשם של חיילים.

בית המשפט העליון קבע: חיילים שנדבקו בווירוס שכיח במהלך שירותם הצבאי יוכרו כנכי צה”ל

בהחלטה תקדימית קיבל בית המשפט העליון ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור, והכיר בהידבקות בווירוס בעת השירות הצבאי ובהשלכות שלה כקשורה בשירות הצבאי באופן שהחייל הוכר כנכה צה"ל. בית המשפט העליון הפך את פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי ודחה את טענות קצין התגמולים במשרד הביטחון וקבע כי כדי להיות מוכר במחלה אין צורך באירוע חריג ויוצא דופן או בתנאים שהם ייחודיים לשירות. עו"ד יואב אלמגור מציין שמדובר בפסיקה חשובה שיכולה לסייע לאלפי חיילים וחיילות שחולים במחלות לראשונה בעת השירות, וגם לחיילים הרבים שנדבקו בקורונה. הכרת משרד הביטחון מחייבת את משרד הביטחון לשאת באחריות להשלכות העתידיות של ההידבקות בווירוס.

שוטר לקה בסוכרת לאחר ששודדים ירו עליו ויוכר כנכה מערכת הביטחון. חרדים10

מחלת הסוכרת בה חלה שוטר הוכרה על ידי בית המשפט כקשורה לשירות הביטחוני. השוטר היה מעורב במרדף בכבישי הדרום אחר חשודים במספר מקרי שוד. בית המשפט קיבל את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור, לאחר שקצין התגמולים סרב להכיר בשוטר כנכה צה"ל. בית המשפט קיבל את התביעה למרות טענת משרד הביטחון להיסטוריה משפחתית של מחלת הסוכרת ולעודף משקל ממנו סבל השוטר ואף שחלפו למעלה משמונה חודשים בין הארוע ובין פרוץ המחלה.

צדק מאוחר לנכה צה”ל. ynet

התאבדות של חייל 22 שנה לאחר שנפגע בחבלת ראש במסגרת שירות מילואים הוכרה כקשורה לשירות והאלמנה הוכרה לפי חוק משפחות חיילים שנספו במערכה בעקבות ערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור, המטפל בתביעות משרד הביטחון לחיילים ולמשפחות שכולות.

המפקדים לא התייחסו לתלונות וזלזלו, גופו של א’ קרס: ”הרגשתי שכל הגוף שלי מתפרק”. מאקו

בתום מאבק משפטי ארוך הוכר כנכה צה״ל חייל שהצבא התעלם מתלונותיו כטירון בטירונות כלל צה"לית וגם התעלם ממסמכים בעת שנקבע לו הפרופיל הצבאי בלשכת הגיוס. לחייל נגרם קרע באבי העורקים ונכותו קשה. לאחר הגשת ערעור ע"י עו"ד יואב אלמגור על החלטת דחיה של קצין התגמולים במשרד הביטחון התקבלה באופן מלא ההכרה בנכויותיו של החייל, והוא יזומן לוועדה רפואית לקביעת נכויותיו והתגמולים והטיפולים המגיעים לו.

אחרי 46 שנה: הוכר כנכה צה”ל מהמלחמה. ידיעות אחרונות

משרד הביטחון קיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור והכיר כנכה צה"ל בחייל שהשתתף בקרבות במלחמת יום כיפור בחזית הסורית, לאחר שהתפרצה אצלו פוסט טראומה כשראה חיילים פצועים בצוק איתן.

החלטה נדירה: אם ששוחחה עם בנה בזמן פיגוע הוכרה כנפגעת פעולות איבה. וואלה ניוז

משרד הביטחון קיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכרה כנפגעת איבה באם ששוחחה עם בנה בטלפון בזמן הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע בשנת 2015. האם נותרה על קו הטלפון בעת הפיגוע, שבמהלכו נפגע הבן מקליע, והיא נקלעה למצוקה נפשית וחרדה באשר לגורלו של בנה.

בגלל האוכל בבסיס: חיילת הוכרה כנכה. ישראל היום

חיילת שחלתה בצליאק בשירות הצבאי תוכר כנכת צה"ל - כך קבע בית המשפט בקבלו את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת משרד הביטחון לדחות את התביעה.

בגלל ”זובור”: משרד הביטחון יכיר בנכות של לוחם לשעבר שחלה בסוכרת. וואלה חדשות

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר את פסק דינו של בית משפט השלום בחיפה, שקיבל את התביעה שהגיש עו"ד יואב אלמגור להכרה בחייל שחלה בסוכרת נעורים כארבעה חודשים לאחר שחרורו כנכה צה"ל, וזאת בשל שרשרת התעללויות והשפלות שעבר בשירות הצבאי. בדחותו את הערעור שהגיש משרד הביטחון קבע בית המשפט כי האירועים שעבר החייל אינם מאפיינים התנהלות רגילה ומהוום עוצמת דחק שיש בה כדי לשמש טריגר לפרוץ מחלת סוכרת הנעורים. בית המשפט אף חייב את משרד הביטחון להכיר בהוצאות התובע.

45 שנה אחרי המלחמה: הלום הקרב מיום כיפור יזכה לתגמולים. וואלה חדשות

בפסק דין תקדימי קיבל בית המשפט את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור על החלטת קצין התגמולים וקבע כי על משרד הביטחון לשלם להלום קרב תגמולים באופן רטרואקטיבי ממלחמת יום כיפור ועד היום. בית המשפט קיבל את הטענה לפיה התביעה לא הוגשה במשך השנים בשל מצבו הנפשי, וזאת לאחר שהתובע צרך אלכוהול סמוך למועד שחרורו ולאחר מכן אף התמכר להירואין ולסמים קשים נוספים.

חדשות